Kişisel Gelişim Dersinde Ne Öğretilir?

KİŞİSEL GELİŞİM NEDEN BİR İHTİYAÇTIR

Hayatımızın başladığı günden bu yana insan özümüzün ana nitelikleri olan sevgi, şefkat, neşe ve iyi niyet unsurları zaman içerisinde koşullara bağlı olarak desteklenip korunduğunda mutlu ve özgüveni yüksek bireyler haline gelirken, bu değerleri geliştiremediğimiz ve unuttuğumuz koşullarda mutsuz ve endişeli bireyler hallini alırız. Bizler, ruhsal varlığımızı insan olarak deneyimlemeye gelmiş naif varlıklaKişisel Gelişim Dersinde Ne Öğretilir? r olarak hayata başlarken, bize öğretilen olumlu ve destekleyici olmayan düşüncelerle, başkaları ve kendimiz hakkında yargılarla dolu duygusal bir temeli inşa etmeye başlarız.

VAR OLAN POTANSİYELLERİMİZİ KİŞİSEL GELİŞİM İLE KEŞFEDEBİLİRİZ

Varlığımızın amacı kendimizi keşfetmek iken kendimizle rekabet eder hale geliriz. Bu duruma geldiğimizde bir şeylerin hatalı olduğunu biliriz ancak değiştireceğimizin ne olduğunu bilemeyiz. Hem başarılı hem de mutlu olmak isteriz ancak bu iki ucu bir araya bir türlü getiremeyiz. İşte bu süreçte kişisel gelişim dersleri ile hayatımıza yeni bir pencereden bakabilmek mümkün hale gelir. Peki, kişisel gelişim dersinde ne öğretilir? Kişisel gelişim derslerinden sonra hayatımız nasıl olur?

Var olan içsel potansiyellerimizi keşfetmek için büyük mucizelere, uzun seyahatlere gerek kalmaz. Zaten var olan Kişisel Gelişim Dersinde Ne Öğretilir?potansiyellerimizin hemen yaşadığımız ân içerisinde olduğunu, kişisel gelişimin bize sağladığı olanaklarla görebiliriz. Bu olanaklar ile hem kendimizi daha iyi tanımak hem de kendimizi keşfederek, maceralı ve keyifli bir yolculuğun tadını almak kişisel gelişim dersleriyle mümkün hale gelir.

 KİŞİSEL GELİŞİM DERSLERİNDE NE ÖĞRENİLİR

Kişisel gelişim derslerinin amacı, varlığımızın özü olan sağlık, neşe, maddi refah, güven duygusu, huzurlu bir içsel yaşam ve aile ilişkilerimizde denge gibi bizi temelde mutlu kılacak, insan olmayı deneyimlediğimiz harika bir yolculuğu hatırlatması, buna fırsat tanımamızı sağlamasıdır. Kendimizi keşfetmeye başladığımızda ve potansiyellerimizi keşfettiğimizde ihtiyaçlarımızın neler olduğu da belirmeye başlar. Bu süreçte, ihtiyaçlarımızın kendi özümüzden gelen cevapları bizi, ulaşabileceğimiz bir seviye olmaksızın en yüksek potansiyelimizle zevkli ve güzelliklerle dolu bir hayata hazırlar.