Yaz Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yaz Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Related Post

  • No related post.

Yaz mevsimi vazgeçilmez bir mevsimdir. Deniz, kum ve güneş gezmek ve eğlenmek herkes için muhteşem ve yaşanılası bir duygudur. Tabi bunun yanı sıra kızların en büyük problemi olan kiloları da unutmamak gerekiyor. Yaza kendinizi daha hafif hissederek girmek sizleri mutlu eden en temel nedendir.

Yaz Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?Bir de günümüzün en korkunç hastalıklarından birisi olan obezite küçük büyük dinlemeden ilerliyor bu da hepimizi korkutan bir durum. Bu nedenle de formu korumak gerekiyor. Aslında diyeti sadece yaz ya da kış olarak değil sağlıklı olabilmek için her dönem yapmak gerekiyor. Spor diyetin kardeşi ve en vazgeçilmezidir. Sporsuz diyet hiçbir işe yaramaz. Yaz diyeti de tam olarak bu anlattığımız duruma çok uygun bir diyet programıdır. Eğer diyetisyen ile işbirliği yaparak zayıflamak istemiyorsanız yaz diyetini uygulayabilirsiniz.

Yaz diyeti kalorisi düşük ve meyveden zengin yaz sebzelerinden zengin bir diyettir. Yaz meyvelerinin taze olarak tüketilmesi yaz diyetini önemli kılan bir unsurdur. Bunlara eşlik eden ikinci şey de spordur. Sadece yaz diyeti yaparak kilo vermek oldukça zordur. Bu diyeti destekleyici hareketler gerekir. Diyeti kendinize göre uygulamak koşulu ile sabah kalktığınızda bir bardak su içtikten sonra hafif bir kahvaltı, bir dilim tahıllı ekmek zeytin peynir gibi ürünlerle donatılmış bir masada kahvaltınızı yapabilirsiniz. Tek kural dozunu iyi ayarlayabilmektir. Kahvaltı öğününü geçtikten sonra öğlede açlık hissiniz var ise bir porsiyon yoğurt ve meyve tüketebilirsiniz. Yaz Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Su tüketimi de yaz diyetinde çok önemli bir yer tutar selülitleri yok eder. İkindi vaktinde yarım porsiyon ana ve ara yemeklerden tükettikten sonra mutlaka salata ve meyve yemelisiniz ardından su içerek spor yapabilirsiniz. Akşam 8’den sonra kesinlikle yemek yememeniz gerekiyor. Çok acıkma şartı ile sadece yarım porsiyon meyve ya da süt tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.