Sağlıklı ve Çevreci Bebek Odası Nasıl Hazırlanır?

Aileye yeni katılacak bir bebek, gelişiyle birlikte hazırlıkları da beraberinde getirir. Bebeğiniz için hemen güzel bir oda dekore etmeye başlarsınız. Mobilyalar, aksesuarlar, oyuncuklar her şey büyük bir titizlikte seçilir.
Bebek odaları daha çok bebeğin rahat edebileceği tarzda bir o kadar da eğlenceli bir şekilde dekore edilir. Bazen de odanın süsüne püsüne aldanıp, bebeğin rahatına ve çevreye uygun olmasına pek dikkat edilmez. Görselliğe daha çok önem verilir. Bebekler bizim en hassas varlıklarımız olduğu için odalarını da mümkün olduğunca hassas ve sağlıklı olacak şekilde hazırlamalıyız.
Çevreci ve Sağlıklı Bebek Odaları Nasıl HazırlanmalıBebek odasının büyük bir kısmını mobilyalar kaplıyor. Bu yüzden işe mobilyalardan başlayabilirsiniz. Mümkün olduğunca plastik ürünler içeren ve kimyasal boyalarla boyanmış mobilyaları tercih etmeyin. Bu ürünler katkı maddesi içerdikleri için hem bebek sağlığına hem de çevreye çok fazla zarar verirler. Ahşap mobilyalar bu konuda kurtarıcınız olacaktır. Doğal ortamda yetiştirilip kesilen ağaçlardan elde edilen ahşap oldukça sağlıklı bir üründür. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kadar sağlamdır. Sadece mobilyalar için değil yer döşemesi içinde ahşap ürünleri tercih edebilirsiniz. Ahşap sağlıklı olduğu kadar doğaya geri kazandırılabilen bir üründür.
Bebek Odaları Nasıl Hazırlanmalı ?Mobilyaların yanı sıra oyuncaklar ve aksesuarlar da bebek odası için büyük önem taşır. Günümüzde ne yazık ki çok fazla plastikten üretilen oyuncaklar mevcut. Zehirli atıkların geri dönüştürülmesiyle elde edilen bu plastik ürünler kanser riski taşıyor. Üstüne bir de kimyasal boyalarla boyanınca sağlıksız oyuncakların önüne geçilmek imkansız hale geliyor. Bu ürünler zamanla çocuklarınızda ciddi sağlık sorunları teşkil edebilir. Ham maddesi plastik olan oyuncakların yerine ağaçtan yapılmış, ahşap, oyma oyuncaklar çok daha sağlıklı olacaktır.