Sosyal Medyada Arkadaş Silinebilir Mi?

Sosyal medyada arkadaşlarınızdan bazılarını artık görmek istemediğinizi fark ettiniz. Çözümü olup olmadığını merak ediyorsunuz. Tabi ki çözüm yolu var. Öncelikle hangi sosyal medya ağını kullanıyorsanız bu ağda görmek istemediğiniz kişinin profiline girin.

Facebook: Profile girdikten sonra arkadaşsınız yazısını resmin altında göreceksiniz. Bu yazıya tıklayın ve arkadaşlarımdan çıkar seçeneğine tıklayın. Bu kadar basit. Artık arkadaş değilsiniz. Ne siz onun paylaştıklarını ne de o sizin paylaştıklarınızı artık göremeyecek.

İnstagram: Profile girdikten sonra takip ediyorsunuz seçeneğine tıkladığınızda takibi bırak butonu çıkacak. Ona tıkladığınızda artık arkadaşlığınız bulunmayacak.

Engellemek: Eğer sonrasında da size arkadaşlık isteği takip isteği yollamasını istemiyorsanız, tekrar kişiyi sildikten sonra profile girin ve engelle butonuna tıklayarak aklınızdaki bütün kuşkulardan kurtulun. Bunu yaptığınızda kişi sosyal medya ağında sizi tekrar aradığında göremeyecek. Hiç sosyal medya ağınız yokmuş gibi olacak onun için. Sizin için de öyle olacak artık o kişiyi göremezsiniz.

Engelledikten sonra tekrar arkadaşlık: Burada durum biraz farklı. Örneğin; Facebook hesabınızdan birini engellediniz ve sonra vazgeçtiniz. Tekrar arkadaşlık kurmak, paylaştıklarını takip etmek istiyorsunuz. O zaman önce hesap ayarları kısmına gideceksiniz. Orada engelleme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayıp kimleri engellediğinizi görebilirsiniz. Buradaki kişilerden hangisinin engelini kaldırmak istiyorsanız engeli kaldır butonuna tıklayın. Sonrasında Facebook arama butonundan bu kişiyi aratıp arkadaşı ekle butonuna tıklayın.

Eklediğiniz kişi arkadaşlık isteğinizi kabul ettikten sonra eskisi gibi paylaştıklarını görebilir, beğenebilir, siz de aynı şeyleri paylaşabilir, messenger üzerinden mesajlaşabilirsiniz, hatta görüntülü konuşabilirsiniz. Instagram’da engeli kaldırdıktan sonra arkadaşlığınıza devam edebilirsiniz. Ancak Facebook’takinin aksine arama butonunda kişiyi aradığınızda tekrar görebiliyorsunuz, o sizi göremiyor. Kişinin profiline girip engeli kaldır demeniz sizin için yeterli olacaktır. Gönderilerine böylece tekrar ulaşabilirsiniz.