Makyaj Bazı Nedir?

Nedir Bu Makyaj BazıMakyaj daha çok yüzdeki kusurları kapatmak veya yüze parlaklık vermek için yapılır. Makyaj yaparken en çok istenilen şey makyajın kalıcı olmasının istenmesidir. Özellikle özel davetlerde, doğum günlerinde, düğünlerde ya da özel buluşmalarda. Kimse özel günlerde akmış bir rimelle ya da uçmuş farla geceyi bitirmek istemez. Bu durumdan kurtulmak için tek çözüm ‘kalıcı makyaj’dır.

Kalıcı makyaj için baz uygulaması yapmak en kolay çözümdür. Baz; her kozmetik mağazasında bulabileceğiniz bir üründür. En çok kullanılan bazMakyaj Bazı ise fondöten ve far bazlarıdır. Bazı temiz ve hafif nemlendirilmiş cildinize uygulamalı sonrasında fondöteninizi cildinize uygulamalısınız. Bu sırayla makyajınızı yaparsanız makyajınızın kalıcı olmasını sağlarsınız. En çok uçan makyaj ürünü göz farıdır. Bunun farkına varan pek çok marka göz farları kutularının içerisine göz bazı koymayı ihmal etmez. Göz bazıda aynı fondöten gibi uygulanmalıdır.

Önce göz kapağına baz sürülmeli daha sonra göz farı sürülmelidir. Piyasaya yeni yeni çıkan diğer baz ise rimel bazıdır. Bayanlar akmış rimele asla tahammül etmemelidir. Bu yüzden makyaj çantanıza rimel bazını hemen eklemelisiniz. Rimel bazları genellikle mat renktedir. Bu bazın uygulanmasında tek bir fark vardır. Bazı kirpiklerinize uyguladıktan sonra bir süre kurumasını beklemelisiniz. Daha sonra rimel uygulaması yapılabilir. Ayrıca rimel bazının bir diğer alternatifi de kaşlarınıza uygulayabilir olmanız. Siz tereddüt etmeden aynı bazı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.
Baz uygulamaları sayesinde kalıcı ve akmayan makyajlar yapmak gördüğünüz gibi çok pratik.