Joomla İle Web Sitesi Kurulumu

Günümüzde CMS modellerinin aktif bir şekilde kullanımının arttığını biliyoruz bunun ile birlikte sektöre yeni başlayan insanların bu sistemleri kullanmaya aşina olması gerekmektedir. Joomla hazır sistem dosyaları ile kurulumu gerçekleştirilebilen ve tamamı ile ücretsiz olan bir sistemdir.

WordPress gibi kolay kurulum seçenekleri sunan ve bununla birlikte veritabanı ile çalışan CMS modellerinden birisidir. Aynı zamanda kendinden donanımlı bir admin paneline de sahiptir. Joomla ülkemizde bu anlamda sunulan seçenekler arasında ileri gelen hazır sistemlerden biridir.

Joomla Kurulum

Joomla’nın Türkiye resmi internet sitesi üzerinden sistem dosyalarını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Hostgator Joomla Hosting imkânlarından faydalanarak aldığınız hostinginizin içine sistem dosyalarını olduğu gibi import edebilirsiniz. Bu aşamaları gerçekleştirdiğinizi kabul edersek daha sonrasında kurulum aşamaları ekranı karşınıza çıkacak ve aşama aşama sunulan adımlar ile kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulumu yaparken aşama aşama sitenizin başta bulunan tüm ayarları ve veritabanı oluşturma gibi detaylarını da ayarlama şansına sahip olabileceksiniz. Böylelikle çok kısa bir süre içerisinde Joomla siteniz hazırlanmış bulunacaktır. Joomla, aynen WordPress sistemlerde olduğu gibi kendi default tema seçeneği ile birlikte kurulur. İsterseniz modül ve ek tema seçenekleri ile birlikte web sitenizi tam anlamı ile geliştirebilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Sitenin İçeriğine Göre Seçim Yapılır

Joomla ile kurmuş olduğunuz web sitesi aşamalar göz önüne alınırsa oldukça kolaydır. İçeriğinde bulunan her şey size bırakılmaktadır isteğe bağlı olarak örnek temalar bulunmaktadır. Kurmak istediğiniz sitenin içeriğine bağlı olarak seçim yapılabilmektedir. Aynı zamanda kullanacağınız temayı kendinizde oluşturabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça göz önünde olan Joomla git gide içeriğini genişletmektedir ve talep her geçen gün artmaktadır. Böylesine kolay kuruluma sahip olması ve kullanımında kullanıcılara destek sağlanması hazır sistemler arasında ön sıralarda gelmesine en büyük etkenlerden biridir.