Görüntülü Görüşme Yapılabilir Mi?

Görüntülü Görüşme Yapılabilir Mi?

Related Post

  • No related post.

Akıllı telefonların artmasıyla sosyal medya kullanımı artmıştır. Yediden yetmişe herkesin elinde olan akıllı telefonlar günümüzde hayatı çok kolaylaştırmaktadır. Bilgisayarın yerini hemen hemen akıllı telefonlar almıştır. Bilgisayardan yapılması gereken tüm araştırmalar yani daha genel olarak internet artık akıllı telefonlarda olduğu için iletişim daha da çok hızlanmıştır. Eskiden telefonu sadece sesli arama yapmak için kullanırken günümüzde mesajlaşma, sesli arama ve görüntülü arama için kullanılmaya başlanmıştır.

Görüntülü Görüşme Yapılabilir Mi?

Görüntülü Görüşme Yapılabilir Mi?

Akıllı telefonların sosyal medyaya ilgiyi arttırdığı gibi telefonun kendi işlevi dışında sosyal medya ya bağlı olan görüntülü aramayı da etkinleştirmiş. Telefonun kendi işlevinde olan şebeke ile görüntülü arama daha akıllı telefonların çok kullanılmaya başlandığı zamanlarda 3G ile görüntülü arama daha çok tercih edilendi. Fakat bu özelliği kullanabilmek için her iki tarafında 3G özelliği açık olup 3G özelliği aktif olmalıdır. Daha hızlı olan 4.5 G son zamanlarda hayatımıza girmiştir.4.5 G ile görüntülü konuşmada da 3G de olduğu gibi her iki tarafta da 4.5 G’nin açık olup, aktif olması gerekir.

Son zamanlarda internet kullanımın artmasıyla akla gelen Görüntülü Görüşme Yapılabilir Mi? sorusu da artmaktadır. Diğer bir görüntülü konuşma ise internet üzerinden görüntülü konuşmaktır. En sık kullanılan “WhatsApp” üzerinden görüntülü konuşmaktır. Sosyal medyadan görüntülü konuşmak ta WhatsApp’tan sonra sık kullanılanlar arasındadır. Sosyal medyadan ise en yaygın olan görüntülü konuşma olan uygulama ise “Facebook”tur. İnsanlar facebook sayesinde görüntülü konuşmanın yanı sıra mesajlaşma ve sesli arama da yapabiliyor.

Bazı uygulamalar ise akıllı telefonlarda olmasına karşın tablet ve bilgisayarda da bulunur. Bu uygulamalar telefon-bilgisayar, telefon-tablet ve ya tablet ile bilgisayar arasında görüntülü konuşma yapılmasına yardımcı olur. Skype veya Tango bu uygulamalardandır. Skype ve Tango için de internet gereklidir. İnternet üzerinden yapılan görüntülü konuşmalar internetin çekim gücüne göre netliği artar ve daha sağlam bir konuşma yapmanıza yardımcı olur. Şebeke üzerinden yapılan aramalar ise aynı mantıkta olur şebekenin çekim durumuna göre yapılan görüntülü arama netlik kazanır.