Banyo Dekorasyon Önerileri

Banyolar, hem fiziken hem de ruhen arındığımız, tüm gerçekliğimizle suyla buluştuğumuz özde tinsel mekânlardır. Su ve buharla etkileşimimizde daha gevşetici ve dinlendirici bir vakit geçirmek istiyorsak, orada bu şeyin doğasında uygun kompozisyonlar yaratabiliriz.

Başta bilmemiz gerekir ki bu kompozisyonların en başarılısı, yani suya ve buhara eşlik edebilip bizi gevşetecek en uygun aura, doğayı çağrıştıran görsellerle ve kokularla sağlanacaktır. Şimdi bu konuda biraz neler yapabileceğimizi düşünelim. İşte size birbirinden farklı banyo dekorasyon önerileri

Banyo Dekorasyon Önerileri

Ezoterik Bir Duş Deneyiminin Sırları

-Banyonun Işıklandırması

Eğer kendinizi sahiden bir rüyanın içinde hissetmek istiyorsanız ilkin lambanızın rengini değiştirmelisiniz. Bunun için büyük boylu masraflara kaçmanıza hiç gerek yoktur. Elektrikçilerden temin edeceğiniz, sevdiğiniz bir renkte yahut değişmekte olan birkaç renkten oluşan bir ampul, aradığınız tinsel havayı sağlayacaktır.

-Nesneler

Bu konuda mesele tamamen bizim hayal gücümüzle işlemekle beraber size birkaç nesne önerisinde bulunabiliriz. Zücaciyelerde satılan plastikten yapılmış suni çimler bu konuda çok idealdir. Kare şeklinde küçük küçük parçalardan satılan bu suni çim kütleleri, birkaç tanesinin yanyana getirilip banyonun yerlerine döşenmesiyle ummadığımız bir heyecan yaratacaktır. Bunun yanı sıra başka nesneler de kullanabiliriz.

Mesela çiçekçilerde satılan yapay sarmaşıklar ve metrelerce uzanan yapraklar, yerlerinizi de bir bütün olarak tamamlayacaktır ve aradığımız doğaya yakın kompozisyonu yakalayacağızdır. Bunun yan ısıra yavanlardan çengelli çivi yardımıyla yer yer asacağınız ince ince boncuklar çok estetik bir görüntü oluşturacaktır.

-Kokular ve Mumlar

Banyo rafınızın üstünde bir tütsüdanlık ve en az bir kutu tütsü yoksa ve birkaç da renkli mum bulunmuyorsa, kompozisyonumuzda hala ciddi bir eksiklik vardır.

-Sesler

Evde eğer kolonunuz varsa bunu da fırsata çevirebilirsiniz. Kolonu banyonun içine sokup sudan ya da buhardan zarar görmesine sebep olmadan onu banyonun en yakın yerine yerleştirerek açacağınız klasik müzikler yahut yoga müzikleri, banyo dekorasyonunuzun son ve en olgun aşamasını oluşturacaktır.Keyifli Arınmalar.

COMMENTS

  • <cite class="fn">Ayşe Gülin</cite>

    Kendi banyomuzu da restore ettitrmek isityoruz ama kimle nasıl görüşeceğimi bilmiyorum. Son günlerde fayanslar olsun musluklar olsun çok sorun olmaya başladı. Özellikle fayans aralarındaki yapışkanlar dökülüyor bu da ev halkının canını sıkıyor

Comments are closed.