Ayna Dekorasyon Fikirleri

Aynalar her evde olmazsa olmaz kullandığımız en temel işlevsel eşyalardandır. Evimizin çeşitli yerlerinde bulunan bu eşyalarımızı estetize etmek te istemez miyiz? Üstelik bunun için mağazalarda yüklü paralar harcamaya da gerek yoktur. İhtiyacımız olan şey başta, ruh hevesi ve heyecan, sonra hayal gücü ve sonrasında ise arzumuza göre birtakım nesne ve malzemelerdir. Peki, tam olarak neler yapabiliriz, birazcık açalım.

 

Ayna Dekorasyon Fikirleri

Edindiğiniz aynanın çevresinde delikli girintiler çıkıntılar varsa işimiz daha da kolaylaşacaktır. Evinizde artık küçük kumaşlar, kurdeleler, tuhafiyelerden edineceğiniz tüyler, desenli ipler ve lastikler, boncuklu ve yaldızlı aksesuarlar ya da hayal gücümüzü arttırırsak, cam boyasıyla boyadığımız ampuller, ipler doladığımız kepçeler, çatallar yahut şık tokalarımız hatta mumlar veyahut kurutulmuş demet halinde bitkiler bile iyi bir montelenmeyle aynamızı çevresine harika estetik görüntüler kazandırabilir.

Tüm bunların hep bir arada asılması ortaya Kızılderili, bohem, hippi ya da post modern bir tarzda kalabalık ve renkli bir güzellik yaratacaktır. Bu nesneleri aynamıza gizli küçük iplerle montelenebiliriz ya da dilersek şık kalın iplerle daha kalabalık ve cafcaflı bir güzellikle de monte sağlayabiliriz.

Aynalarımızı güzelleştirmenin bir diğer yolu, eğer aynamız küçük değilse, onun çevresini ojelerle renklendirmektir. Bunun için elinizin ressam hassasiyetiyle yetenekli olmasına gerek yoktur. İçtenlikle çizilmiş basit ve doğal bir papatya motifi, aynanızı yeterince sıcak ve estetik gösterecektir. Bu tip motifleri aynanızın çevresinde sıklaştırmanız ve etrafını çepeçevre dönmeniz, bittiğinde ruhunuzu tatmin edecektir. Kendi emeğiniz olması yaptığınız şeye sizi daha da yaklaştıracaktır.

Duvar Ayna Dekorasyon Fikirleri

Bakandan Daha Şık Aynalar

Aynalarımızın çevresi kumaşlarla kaplanarak ta yeterince şık ve iddialı görünebilir ve sizin aynaya bakarken kendinizden önce bu desenlere gözünüz takılabilir. Böyle şık bir ayna için yapmanız gereken, seçtiğiniz deseni güzel bir kumaşla aynamızın arkasına silikon aracılığıyla kumaşımızı yapıştırıp kumaşı önden vererek çevresini dolanıp sabitlemektir. Böylelikle aynamızın kenarları kumaş kaplamalı olacaktır. Daha sonra görüntüyü zenginleştirmek için, küçük kancalı iğnelere boncuk geçirerek kumaşın üzerine onar yirmişer adet bu şekilde kancalar takabilirsiniz. Hatta şatafatı daha da arttırmak istiyorsak, kancalı iğnelere kurdeleler de bağlayıp aşağı doğru sarkıtabiliriz.