Amerikan Mutfak Dekorasyon İpuçları

Evde yenilen yemeğin vermiş olduğu mutluluk apayrıdır. Anne elinden çıkmış, mis gibi tüten, kokusu her yeri sarmış, sıcacık bir tabak yemeğe kimse hayır diyemez. Tabii yemekleri bu kadar güzel kılan da annelerimizin saatlerini harcayarak, sevgilerini katarak hazırlamış olmaları.

Küçük Amerikan Mutfak Modelleri

Hal böyle olunca, sadece ev hanımlarının ya da annelerin değil ama mutfakta uzun saatlerini geçiren herkesin harcadığı zamandan haz duymalarını sağlamak amacıyla tasarımcılar da yeni dekorasyon önerileri geliştirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Amerikan mutfaklar. Detayları Amerikan Mutfak Dekorasyon İpuçları konulu yazımızda bulabilirsiniz.

Amerikan Mutfakların Genel Görünümü

Temelinde işlevsellik ve basitlik yatan modern tarzda dizayn edilmiş Amerikan mutfaklar görsellik açısından da birçok kesime hitap ediyor. Birçok farklı tipte tasarımla çeşitlilik sunan trend mobilyalar özellikle yan yana modüler bir şekilde birleşebilen kapaklı dolaplarıyla eşyalarınıza geniş bir yer açıyor. Ancak modern görüntüyü koruyabilmek adına beyaz eşyalarınızı seçerken de aynı şekilde titiz ve özenli olmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Rahat Hareket Sağlayan Mutfak Tezgâhı

Yuvarlak ve oval olarak dizayn edilen ve vücut kıvrımlarıyla uyumu yakalamış, size mutfak içerisinde çarpma, yaralanma riskiniz olmadan kolayca hareket edebilme özgürlüğü tanıyan tezgâhlar mutfağın şekline göre L şeklinde de tercih edilebiliyor.

Uyumlu Aksesuarlar

Amerikan mutfaklar genelde geniş mutfaklara sahip evlerde uygulandığı için eşyalarınız da mutfak büyüklüğüne uygun, aynı zamanda mobilyanızla uyum içinde modern tarzda olmalıdır.

Renk Tercihi

Genelde pastel tonlarda ya da tek renk olarak tercih edilen Amerikan mutfaklarda kullanacağınız aksesuarlarla ya da tek bir duvarınızı canlı bir renge boyatarak mutfağınıza hareket ve canlılık katabilirsiniz. Renkler arasında uyumlu geçişler sağlamayı unutmayın.Son zamanların oldukça gözdesi Amerikan mutfaklar artık Türkiye’de de çok fazla tercih ediliyor. Sunduğu pratiklik ve geniş eşya alanı, ayrıca modern görüntüsüyle beğenileri topluyor.

COMMENTS

  • <cite class="fn">Hakan Boysal</cite>

    bu tarz mutfakları sevmiyorum Türk tipi mutfaklar daha iyi bence mutfak odanın içerisinde olmasından yana değilim

Comments are closed.