36 Ay Taksitle Motorsiklet Kredisi

36 Ay Taksitle Motorsiklet Kredisi

Related Post

  • No related post.

Bankaların tanıdığı bu imkanla artık öğrenciler gibi paraları yeterli olmayan kişiler rahatlıkla motor alabileceklerdir. Birkaç senedir var olan bu kredi türü şuan çoğu bankada bulunmamaktadır fakat birkaç banka şuan bu seçeneğiyle avantaj sağlamaktadır. Nakit konusunda sıkıntı çeken motor severler için bir fırsat yaratmaya çalışan bankalar, 12, 24, 36 ay gibi taksit imkanlarıyla finans desteği sağlamaktadır.36 Ay Taksitle Motorsiklet Kredisi

36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisinden Yararlanmak İçin Ne Yapılmalı?

Bankaların da bu konuda koyduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Başta gelen şartlardan birisi motorun fiyatının %50 civarında nakit olarak alınmasıdır. Bu bankadan bankaya değişmesiyle birlikte hepsinde bu şart bulunmaktadır. Ayrıca banka ile müşterinin ilişkisini belirten kredi puanı da bu konuda önem teşkil etmektedir. Kredi puanı düşük olan müşterilerin bu tür kredi imkanlarından yararlanma ihtimalleri düşmektedir. Ayrıca kredi puanı yüksek olan müşterilerde de vade oranı düşebilme gibi kazançlar da sağlayabilmektedir. Bir diğer yandan bankaların kredi verip vermemesi motorun markasına göre de değişmektedir. Gereksinim olarak bankanın müşteriden bazı belgeler isteyebilir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir bordrosu, herhangi bir borcun veya hipoteğin olmadığına dair belgeler bunların başında gelir.

Bu Kredinin Yararları Ve Zararları Nelerdir?

Bu kredi türünün diğer kredi türleri gibi kullanıcısı vardır. Öncelikle bunun faydalarını ve zararlarını bilmek gerekir. Faydalarından bir tanesi kullanıcıların cebinden toplu para çıkmasını ve kısa vadede fazla bir para çıkışı olmasını engellemektedir. Diğer faydası ise toplu parası olmayanlar için 36 ay içerisinde paranın vadeli bir şekilde ödenmesi çok daha kolay olacaktır. Zararlarından biri ise vadeden kaynaklı bankaların aldığı faiz miktarları, değeri olan motoru daha fazla miktara alınmasına neden olabilir. Öte yandan bu verildiği vade süresince motorun elden çıkarılması imkansızdır.